Zabawy weselne

Zabawa weselna

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu większości z nas. Organizując uroczystość, dokładamy więc wszelkich starań, by każdy detal był dopięty na ostatni guzik. Przygotowania są bardzo czasochłonne, poczynając od poszukiwania najlepszej sali weselnej, kończąc na wyborze sukni ślubnej i garnituru dla pana młodego. Trudno wyobrazić sobie tradycyjne polskie wesele bez atrakcyjnych i porywających zabaw. Warto też zadbać o wybór takiej kapeli weselnej, która zaproponuje oryginalne zabawy, a w szczególności poprowadzi je w sposób ciekawy, nietuzinkowy i taki, który zaangażuje gości weselnych.

Punktem zwrotnym imprezy weselnej są oczywiście oczepiny, podczas których goście zapraszani są do wzięcia udziału w konkursach i różnego typu zawodach. Oczepiny mają swoje źródło jeszcze w tradycji słowiańskiej – symbolizowały koniec stanu panieńskiego oraz początek stanu zamężnego. Podczas oczepin mają miejsce także pełne wzruszeń podziękowania dla rodziców.

Jak zaplanować zabawy weselne?

Przyszli nowożeńcy powinni dokładnie zweryfikować to, jakie zabawy oczepinowe znajdują się w repertuarze wybranej przez nich orkiestry weselnej. Chodzi o to, by, po pierwsze, wybrać konkursy, które wpisują się w indywidualne preferencje i oczekiwania, a po drugie, uniknąć konkurencji, które mogłoby wprowadzać ich uczestników w zakłopotanie czy zażenowanie, np. wymagających rozbierania się. Nie są polecane również konkursy, w ramach których konieczne jest spożycie dużej dawki alkoholu w bardzo krótkim czasie, a także konkursy bazujące na podtekście seksualnym. Każda godna polecenia kapela na wesele przedstawia klientom swoje portfolio i szczegóły oferty. Klient może więc zweryfikować, czy proponowane zabawy weselne wpisują się w jego wizje i wymagania.

Ciekawe zabawy oczepinowe

Pula pomysłów na zabawy oczepinowe prawdopodobnie jest nieskończona. Jeżeli szukasz zespołu weselnego w województwie lubelskim, zapoznaj się z naszą ofertą – uwzględnia ona rozmaite konkursy i konkurencje.

„Miś” to zabawa, w której może wziąć udział każdy gość weselny. Uczestnicy ustawiają się na środku sali tworząc okrąg, naprzemiennie: kobieta, mężczyzna, kobieta, mężczyzna. Niezbędnym rekwizytem jest miś, którego wszyscy uczestnicy całują po kolei w dowolne miejsce.. Za drugim razem zadaniem zawodników jest powtórzenie pocałunku, jednak tym razem w stosunku do osoby stojącej obok.

Ciekawą zabawą podczas uroczystości weselnej może być również „Test zgodności”. Biorą w niej udział państwo młodzi, którzy siadają na środku sali, zdejmują buty i wymieniają się jednym z nich z partnerem. Następnie wodzirej zadaje im różne pytania dotyczące ich samych, a nowożeńcy odpowiadają, unosząc w górę buta pana lub panny młodej.

Zabawę weselną bez wątpienia urozmaici „Jezioro łabędzie” – panowie ubrani w specjalne spódniczki i szarfy z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach gości. Mężczyźni tańczą najpierw do muzyki Piotra Czajkowskiego, a następnie do utworu „Wyginam śmiało ciało”. Taneczne wyczyny oceniają panna młoda i pan młody.

Wreszcie, podczas oczepin nie może zabraknąć zabawy pod hasłem „Wózek” – goście weselni tańczą z parą młodą (panowie z panną młodą, a panie z panem młodym), wrzucając uprzednio pieniądze do koszyczka przygotowanego przez świadka pieniądze. Zabawę wieńczy liczenie zebranych przez druhnę i drużbę środków oraz ogłoszenie „zwycięzcy”.

Komentowanie jest wyłączone