Wesele bezalkoholowe

Tytuł jest na tyle kontrowersyjny, że powinien być zakończony znakiem zapytania (?). Czy w ogóle zorganizowanie i przeprowadzenie wesela bezalkoholowego jest możliwe?

Zanim jednak odpowiemy sobie na to pytanie zwróćmy uwagę jakie czynniki mają wpływ na dobrą zabawę podczas wesela. Wiadomą sprawą jest to, że jednym z najważniejszych elementów jest zespół weselny lub dj. To oni mogą nadać klimat uroczystości – pozytywny lub negatywny. Jeśli muzyka będzie nas porywała do tańca to i bez alkoholu wcześniej, czy później zdecydujemy się na zabawę. Przełamując pierwszy stres wiązany z wyjściem na parkiet możemy liczyć na tańce do białego rana.

Koleiny element to goście. Ich nastawienie i przyzwyczajenia mogą mieć duże znaczenie na przebieg wesela. Picie alkoholu na imprezie jest niczym innym jak nawykiem wypracowanym przez lata. Nauczyliśmy się, że zabawie towarzyszy alkohol i ciężko jest kiedy w pewnym momencie nie ma go na stole.

Na wyżej wymienione czynnik największy wpływ ma PARA MŁODA. To od nich zależy bardzo wiele, a nawet najwięcej. Częsta obecność Nowożeńców na parkiecie zachęcie gości do naśladowania ich. Kiedy pokażą jak dobrze bawią się nie mając w swoim organizmie żadnych promili istniej szansa, że przekonają swoje rodziny do zabawy bez alkoholu.

Podsumowując, wesele bez alkoholu jest możliwe, co nie znaczy, że takie musi być. „Wszystko jest dla ludzi”.  Pijmy i bawmy się nawet jeśli zespół na weselu jest nie najlepszy :). Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar w jedzeniu i piciu, aby kolejny dzień nie okazał się dla nas jednym z tych, które kojarzą się z bólem głowy i brakiem apetytu :).

Komentowanie jest wyłączone