Jaką muzykę na wesele wybrać?

Organizacja wesela to zazwyczaj dość wymagające przedsięwzięcie. Przyszli nowożeńcy muszą zaplanować wiele szczegółów, między innymi wybrać salę weselną, przygotować dekorację kościoła, ustalić menu. Kluczową kwestią jest również zadbanie o oprawę muzyczną. Jaką kapelę na wesele wybrać? Jaki rodzaj muzyki powinien dominować podczas zabawy? Należy kierować się własnym gustem muzycznym czy brać pod uwagę indywidualne preferencje muzyczne gości?

Zanim nawiążemy współpracę z zespołem muzycznym, warto zapoznać się z jego repertuarem. Nasza kapela z Lublina, prezentuje na przykład szczegóły swojej oferty na stronie internetowej. Przesłuchując demo możemy przekonać się, czy propozycja danej grupy muzycznej nam w pełni odpowiada.

Jaka orkiestra na wesele?

Zasadnicze pytanie, na jakie odpowiedzi szuka zapewne większość przyszłych nowożeńców brzmi: czym kierować się, wybierając muzykę na weselną zabawę? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by goście czuli się jak najbardziej komfortowo i swobodnie oraz by oprawa muzyczna sprzyjała dobrej zabawie i tańcom do białego rana. Na tradycyjnym polskim weselu nie powinno zabraknąć hitów biesiadnych oraz przebojów disco polo. Wydaje się, że jest to opcja najbardziej optymalna i prawdopodobnie przypadnie do gustu większości. Jeżeli jednak państwo młodzi mają znacznie odbiegające od wspomnianych gatunków gusta muzyczne, decyzja co do ostatecznego kształtu repertuaru może nie należeć do najłatwiejszych. Jeżeli w zakresie oprawy muzycznej planujemy wyjść poza standardowe ramy, powinniśmy rozważyć czy muzyka, która nam gra w duszy będzie odpowiadała gościom. Nie ma chyba nic gorszego niż zabawa, podczas której goście bardzo niechętnie wychodzą na parkiet. Upewnijmy się więc, że nasze specyficzne preferencje muzyczne wpisują się w preferencje zaproszonych ludzi.

Muzyka, która porywa do tańca

Goście weselni najlepiej bawią się do utworów, które znają. Warto stawiać więc na znane, legendarne hity. Przeboje ponadczasowe sprawdzą się na pewno. Repertuar nie musi być zdominowany muzyką biesiadną czy disco polo. Playlista jak najbardziej uwzględniać może taneczne przeboje lat 60., 70. czy 80. Warto też wykorzystać aktualne przeboje. Jeżeli interesuje cię doświadczony zespół muzyczny na wesele w Lublinie, to zapoznaj się z naszą zróżnicowaną ofertą. Nasz repertuar jest niezwykle bogaty i rozbudowany, dzięki czemu wpisze się w preferencje każdego.

Oprawa muzyczna skrojona na miarę

Trzeba mieć na uwadze, że na przyjęciu weselnym pojawiają się osoby w różnym wieku, dlatego też oprawa muzyczna powinna być na tyle zróżnicowana, by w miarę możliwości spełniała oczekiwania wszystkich gości. Należy unikać monotonii – utwory żywiołowe powinny być przeplatane balladami i na odwrót. Wybierając sprawdzoną orkiestrę na weselę, możemy mieć pewność, że repertuar będzie pieczołowicie skomponowany. Dla pewności jednak warto przed przyjęciem weselnym wspomnieć muzykom o swoich oczekiwaniach.

Jeżeli utwory muzyczne pozostające w kręgu zainteresowań organizatorów przyjęcia nie nadają się do tańca, mogą zostać wykorzystane jako oprawa muzyczna podczas spożywania posiłków. Śpiewne, rockowe ballady, smooth jazzowe utwory czy kawałki chill out sprawdzą się doskonale „do kotleta”.

 

Komentowanie jest wyłączone